Choď na obsah Choď na menu

14. 11. 2019

Z Východnej dievčatá! Čím sa umývate?

Keď tak super dobre na turnaji hráte.

Najmladšími účastníčkami okresného kola Majstrovstiev Slovenska ZŠ v šachu dievčat boli žiačky 3. ročníka ZŠ Východná Trenčín. Napriek tomu, že sa s regionálnym šachom oboznámili iba pred dvoma mesiacmi, dosiahli v turnaji výborné výsledky.

Nikola Petrová  (ZELO 77) získala 2 body a to znamená že v turnaji podala  10-krát vyšší výkon ako sa dalo očakávať.

Daniela Gajdošová (ZELO 96) získala 3 body a dosiahla výkon 875rp.

Lujza Staníková (ZELO 86)  získala 4 body a jej výkon 1050rp  prekonal hranicu kvalifikovaných šachistov.

Ako je možné, že sa dievčatám z 3.a tak darilo? Odvážnym šťastie praje. Veď v rámci školy dosahujú dobré výsledky v šachu aj žiačky z ostatných tried prvého stupňa. Ale napríklad štvrtáčky sa neodvážili ísť reprezentovať školu v okresnom kole.